Azerbajxhan, 2 të vrarë dhe 2 të plagosur nga bombardimet e Armenisë

Të shtënat me artileri nga forcat armene shkaktuan vdekjen e dy civilëve sot në perëndim të Azerbajxhanit, si dhe plagosën dy civilë të tjerë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë, autoritetet thanë se forcat armene qëlluan në rajonin Terter të Azerbajxhanit në orët e mbrëmjes.

Dy vëllezër u vranë dhe dy të tjerë u plagosën në qytetin e Shihah, thanë autoritetet.

Në mëngjes, një civil tjetër në Terter u vra gjithashtu për shkak të shtënave të artilerisë nga forcat armene.. .

Ngjarja paraprake

NATO: Bisedimet mes Turqisë dhe Greqisë do të ndihmojnë në zgjidhjen e problemeve

Ngjarja e ardhëshme

“Na premtoi që do vinte për darkë”: – Rudina Hajdari flet për vrasjen e babait

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian