Avokati Arianit Koci reagon ndaj shoferëve që i mbajnë telefonat në duar gjatë vozitjes

Avokati Arianit Koci ka reaguar ndaj shoferëve të cilët po fotografojnë shkelësit e rregullave në komunikacion.

Ai ka thënë se çdo i dyti shofer/icë në kerr, po rrin me telefon në dorë, e si të tillë po i shkelin rregullat e komunikacionit dhe po e rrezikojnë vetën dhe tjerët.

Postimi i plotë:

Çdo i dyti shofer/icë në kerr, po rrin me telefon në dorë:

– Po i fotografon shkelësit e rregullave në komunikacion;

– Po flet vet në telefon.

Në të dy rastet, po i shkelin rregullat e komunikacionit dhe po e rrezikojnë vetën dhe tjerët.

Kurgjo plakat gjermane çka ishim konë ne vet. Tanë ditën me kamera në dorë ty e vëzhgu gjendjen në komunikacion…

Ngjarja paraprake

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – atletja me rekord të ri shtetëror dhe me medalje ari në Kampionatin e Evropës

Ngjarja e ardhëshme

Zhvillohet gara e diturisë në lëndën e Fizikës nga shkollat fillore të komunës së Deçanit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian