Autobusët kthehen në vatra të rrezikshme infektimi nga COVID-i, qytetarë ngjitur e pa maska

Udhëtimi me autobusë në Tiranë është kthyer në një tmerr për shumë qytetarë.

Edhe pse jetojmë nën rregullat e ashpra anti-covid për shkak të përhapjes së pandemisë, përsëri këto rregulla nuk zbatohen.

Autobusët jaë të mbushur plot e përplot dhe jo me një numër të kufizuar njerëzish. Disa prej qytetarëve janë të pajisur me maska, kurse shumë prej tyre jo duke mos u frikësuar aspak nga prekja me COVID.

Dihet që trafiku është shumë i rënduar ditëve të fundit për shkak të punimeve ë shumta që po behen rrugëve të Tiranës, duke u detyruar që qytetarët të qëndrojnë me orë aty. Autobusët po kthehen në vatra infeksioni duke lehtësuar më shumë përhapjen e këtij armiku të padukshëm që po merr aq shumë jetë njerëzish në të gjithë botën.

Ngjarja paraprake

Policia gjermane gjen bombë në tren, dyshohet për sulm terrorist

Ngjarja e ardhëshme

Young Zerka publikon këngën e re “Konflikt”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian