Maglo

Kështu duket qendra e Gjilanit gjatë orës policore

Gjilani gjatë orës policore i heshtur. Ka kaluar mbi një vit që kur qendra e Gjilanit pas kufizimit të lirisë së lëvizjes apo orës policore si shkak i masave ndaj pandemisë dhe se  pas orës 22.30 qendra duket e boshatisur e pa thuajse asnjë lëvizje. Tashmë edhe pas ardhjes së qindra mijra bashkatdhetarëve si shkak i

Kryetari i Çairit Visar Ganiu takon myftiun Qenan Ismaili

Me rastin e Fitër Bajramit, sot kryetari i Komunës ë Çairit, Visar Ganiu, vizitoi Myftininë e Shkupit, ku u prit nga myftiu Qenan Efendi Ismaili. Ganiu thekson se në Myftininë e Shkupit ka hasur në një mikëpritje të sinqertë, ndërsa me myftiun kanë bashkëbiseduar për shumë çështje që janë të rëndësishme për qytetarët. Njëkohësisht, kryetari

Low, një skuadër surprizë futet në garë për trajnerin e Gjermanisë

Zgjatet lista e klubeve të interesuara për Joachim Low. Trajneri i Gjermanisë, në fakt, ka lajmëruar se do të largohet nga kombëtarja pas Europianit. Për të, sipas së përditshmes turke Fanatik, është futur në garë edhe Fenerbahce. Klubi i Stambollit që e ka mbyllur sezonin me drejtorin sportiv Emre Belozoglu në stol pas shkarkimit të

Sa herë në javë duhet të bëni seks për të qenë të lumtur?

Një studim i ri ka treguar se çiftet arrijnë kulmin e lumturisë kur kryejnë seks shumë rrallë. Kërkimi sugjeron se  kush  futet shpesh në krevat, nuk ka shumë përfitime sentimentale, në kuptimin e një marrëdhënieje të qendrushme. Pra, çelësi i marrëdhënies së lumtur nuk është seksi i shpeshtë. Studimi i realizuar nga Universiteti i Torontos-Mississauga

Christian Pulisic flet për të ardhmen

Christian Pulisic ka folur për të ardhmen e tij. Pulisic u bë temë e diskutimeve për largim nga mediat angleze, pasi ato cilësonin se amerikani është i pakënaqur me “trajtimin” nga Thomas Tuchel. Pulisic ka pasur një sezon relativisht të mirë që nga rikthimi i tij nga lëndimi, por po vazhdon të qëndrojë në bankën

Ferran Torres: Ka qenë javë e mrekullueshme, jam shumë i lumtur që shënova hetrik

Anësori i Manchester Cityt, Ferran Torres është shprehur i kënaqur me paraqitjen ndaj Newcastle United. Torres shënoi hetrik në kuadër të xhiros së 36-të të Premierligës kundër Newcastle. Por, goli i tij i parë erdhi në mënyrë akrobatike ku po cilësohet si njëri nga golat më të mirë këtë sezon në Premierligë. “Ka qenë një

Fitër Bajrami, Airifi vizitë në muftininë e BFI-së në Kumanovë

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, sot më 14.05.2021 Muftininë e BFI-së në Kumanovë e vizitoi Kryetari i Komunës së Likovë z.Erkan Arifi. Kryetari u prit nga Muftiu Abedin ef.Imeri dhe operativa e Muftinisë. Qëllimi i vizitës ishtë që Kryetari i Komunës së Likovës z.Erkan Arifi të gjithë besimtarëve të konfesionit fetarë islam t`iu

AlbanianEnglishMacedonian