Maglo

Kryetari i BDI-së, Ahmeti takon Alen Le Rua

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot është takuar me diplomatin francez dhe ish ambasador e zyrtarë i lartë i BE-së, Alen Le Rua. Sipas asaj që ka publikuar Ahmeti në rrjetet sociale, diskutimi mes tyre është bërë mbi 20 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit, kontesti me Bullgarinë, dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

Grubi: Miratuam vendimin për përkrahje financiare të 745 artistëve të estradës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi njoftoi opinionin se Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e saj të 83-të miratoi vendimin për dhënien e përkrahjes financiare prej 23 milionë denarë për gjithsej 745 artistë të estradës, respektivisht 30.750 denarë për person. Ky vendim që është pjesë

GRUBI jep edhe një lajm të mirë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot përmes faqes së tij zyrtare në facebook ka informuar se në seancën e sotme të Qeverisë, është vendosur që nga 1 Korriku të lejohet organizimi i dasmave edhe në hapësirat e mbyllura të restoraneve me kapacitet prej 40%, por sipas

Dy mungesa të mëdha të Belgjikës ndaj Italisë në çerekfinale

Belgjika ka arritur ta fitojë ndeshjen e 1/8 së finales ndaj Portugalisë me rezultat minimal 1-0. Belgët me fitoren ndaj luzitanëve kanë siguruar kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’. E në çerekfinale ata do të përballen me Italinë që po konsiderohet si një nga favoritët për ta fituar evropianin. Por në takim me

Filipçe: Në gusht mund t’i jepet fund epidemisë!

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se nëse vazhdon ritmi aktual i infektimeve nga Covid-19, mund të ndodh që në muajin gusht të shpallet fundi i epidemisë.   “Që të shpallet fund i epidemisë duhet që dy cikle reproduktive prej 14-ditësh të mos ketë raste të diagnostikuara dhe ka disa parashikime te ne se

Kovid 19 RMV/ Asnjë humbje jete, 3 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.342 testime për coronavirus, ndërsa 3 raste kanë rezultuar pozitiv.   Të tre rastet e reja janë në qytetin e Shkupit. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë person i vdekur, si pasojë e COVID-19. Ndërsa Instituti për Shëndet

Pse duhet të përdorni lidhëset spirale për flokët dhe jo ato të zakonshmet

A janë lidhëset spirale më të mira se lidhëset normale të flokëve? Me gjasë po Kapja e flokëve me lidhëse, të cilat përgjithësisht përmbajnë një material llastiku që i mban flokët e shtrënguar, mund të shkaktojë probleme. Kapjet e forta ndikojnë te rënia dhe dëmtimi i flokëve. Lidhëset normale janë të forta dhe mund t’i

Pasuria e Agim Bahtirit: 4 shtëpi dhe miliona euro tokë, por nuk ka veturë

Deklarimin e pasurisë për Agjencionin Kundër Korrupsionit, e ka bërë edhe kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri. Bahtiri i cili drejtimin e kësaj komune e mori në vitin 2017, i ka deklaruar 4 shtëpi. Sipas tij tre nga këto i ka të trashëguara nga prindërit kurse tjetrën nga kredia e marrë në bankë gjatë vitit 2008.

Kovid 19 RMV/ Asnjë humbje jete, 3 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.342 testime për coronavirus, ndërsa 3 raste kanë rezultuar pozitiv.   Të tre rastet e reja janë në qytetin e Shkupit. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë person i vdekur, si pasojë e COVID-19. Ndërsa Instituti për Shëndet

Një çift i lumtur sa herë në javë bën s*ks

Çiftet e lumtura bëjnë seks një herë në javë, thotë një studim. “Ndoshta kjo është mesatarja pasi që duket se i rrit përfitimet e mirëqenies”, thotë Dr. Muise, duke shtuar se seksi një herë në javë i ndihmon çiftet të mbajnë lidhjen intime dhe të ndjehen që kanë një jetë aktive seksuale. Russell Smyth, profesoreshë

AlbanianEnglishMacedonian