Првиот супер милионер во 2022 го израдува Е.Ј. од Штип со 10,7 милиони денари

Не чекавме долго за првиот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ во 2022 година. Најпосакуваната добива во земјава е освоена на десеттиот ден годинава. Фантастични 10.757.153, 00 денари му донесе СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ

СДСМ: Зошто Мицкоски не го праша Петков тоа што нарачуваше да го прашаат новинарите?

Социјалдемократскиот сојуз со соопштение реагира на изјавите по средбата меѓу бугарскиот премиер Кирил Петков и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. „Исплива на површина уште едно лицемерие на Христијан Мицкоски. Откако вчера се

Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право, вели Маричиќ

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ во интервју за Телма ја објасни неговата вчерашна изјава, во која рече дека не е на Северна Македонија да кажува каде какво малцинство има во регионот, зашто

Ахмети: Ништо нема да ѝ стане на државата ако го прифатиме бугарското малцинство во Уставот

Нема ништо лошо да ѝ стане на државата ако ние го прифатиме бугарското малцинство како уставна категорија, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети на прес-конференција по средбата со бугарскиот премиер Кирил Петков

1 2 3 8