e-gazeta

Kampion si në luftë ashtu edhe në paqe, çdo herë i pari në krye të kolonës

Xhudisti veteran, Anton Cena, trajner i klubit të xhudos “Polici” nga Prishtina. asnjëherë nuk ndalet me aktivitetet sportive, duke i shërbyer gjeneratës së re. Ai është kampion si në luftë ashtu edhe ne paqe, çdo herë i pari në krye të kolonës. Synimet e tija janë që të luftojë çdo herë për të mirën e

Policia vazhdon të shqiptojë gjoba për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (16/17.01.2021 ) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 306 shkelje për mosmbajtje të maskës për mbrojtje nga Cvoid-19. Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim mbrojtjen nga

Tom Hardy thyen rregullat anti-Covid

Tom Hardy ka thyer rregullat e koronavirusit. “The Sun”, ka siguruar fotografi ekskluzive teksa shihet duke dal nga një shkollë e mbyllur e arteve marciale e cila shfrytëzohet edhe për palestër. Duke mbajtur një çantë në krah, 43-vjeçari eci nëpër një shkallë të pasme dhe hipi në makinën e tij, ku spërkati një substancë në

Deri ku degradon politika në Kosovë: Mungesë e programeve politike qeverisëse, apo nivel i ulët i vetëdijes qytetare

Mungesa e programeve të mirëfillta , reale, të prekshme , të arritshme , të zbatueshme nga ana e partive politike në fushata zgjedhore dhe në qeverisje ka bërë që partitë dhe lidershipi i tyre politik të degradoj tërësisht e moralisht. Kjo veti është sindromë që tani është kthyer në dukuri normale edhe për qytetarët e

Skandali me sanitaren te COVID-2, hetim personelit mbi skemën

“ABC”ka zbuluar detaje të reja nga hetimet në lidhje me skandalin që u zbulua pak ditë më parë te spitali “COVID-2” në Tiranë. Prokuroria e Tiranës ka shtrirë hetimet edhe mbi personelin mjekësor të spitalit Covid-2 “Shefqet Ndroqi” pas skandalit që u denoncua në “Stop” ku sanitarja Tire Alldervishi kishte zhvatur vajzën e nje pacienteje

Ish-Kancelari Schröder distancohet nga shoku i tij Putin

Ish-kancelari Gerhard Schröder kritikoi Presidentin rus Vladimir Putin me fjalë jashtëzakonisht të rrepta. Në një intervistë, Schröder gjeti fjalë të qarta kundër Putinit për shkak të aneksimit të Krimesë – dhe afërsisë me AfD. Ai nuk mund ta kuptonte atë. Për herë të parë, ish-Kancelari Gerhard Schröder ( SPD ) u distancua ndjeshëm nga Presidenti rus Vladimir Putin me

Manchester City do të ketë në dispozicion 225 milionë euro

Manchester City do të ketë në dispozicion 225 milionë euro për t’i shpenzuar në afatin kalimtar të verës për të transferuar lojtarë të rinj në klub, raporton The Telegraph. Pep Guardiola ka formuar një ekip mjaft të mirë, por diçka po i mungon pasi që nuk po arrijnë ta fitojnë Ligën e Kampionëve. Sipas raportimeve

Handbolli bëhet gati për fillimin e garave

Edhe tri javë kanë mbetur deri në fillim të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Në xhiron e 15-të, që zhvillohet më 6 e 7 shkurt, takohen: Drenica – Kastrioti, Vëllaznimi – Llapi, Trepça – Prizreni, Besa Famgas – Prishtina, Vushtrria – Zhegra. Pjesa e parë e kampionatit përfundon

Nesër bëhet përurimi i aneks-objektit të Agjencisë së Kosovës për Forenzikë

Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se nesër do të bëhet përurimi i aneks-objektit të Agjencisë së Kosovës për Forenzikë. Sipas MPB-së, ky është investim i kësaj ministrie. Në ceremoninë e përurimit të këtij objekti do të marrin pjesë: Kryeministri, Avdullah Hoti, ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, Ambasadorë të akredituar

Nëse nuk doni ta nervozoni partnerin tuaj, mos ja bëni kurrë këto 4 pyetje!

Burrat tërhiqen nga gratë e sigurta dhe pyetje të tilla i bëjnë ato të duken të pasigurta. 1.A jam shëndoshur? Burrat e përçmojnë këtë pyetje sepse nuk ka asnjë mënyrë të qartë për t’iu përgjigjur saktë. Nëse ai thotë “Jo”, gruaja mund ta akuzojë atë për gënjeshtër, por nëse ai përgjigjet me sinqeritet brutal dhe