Australia vendos sanksione ndaj presidentit të Bjellorusisë dhe familjarëve të tij

Australia ka sanksionuar presidentin e Bjellorusisë,  Alexander Lukashenko pas qëndrimeve të tij ndaj luftës së Ukrainës.

Po ashtu, janë sanksionuar edhe anëtarët e familjes së tij, përcjell “Bota sot”.

Lukashenko i ka ofruar mbështetje strategjike për Rusinë dhe ushtrinë e saj, shkruan BBC..

Kurse, Vladimir Putin, një varg oligarkësh dhe politikanësh të lartë rusë tashmë janë sanksionuar nga Australia.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi ditor, 25 mars 2022

Story i radhës

Bitcoin Tests USD 44K, Ethereum Extends Gains, SOL and AXS Rally

Të fundit nga