Australia do të përshpejtojë aplikimet për viza të Ukrainës

Kryeministri Scott Morrison, thotë se departamenti i imigracionit i Australisë është udhëzuar që t’i japë përparësi aplikimeve për viza nga njerëzit që dëshirojnë të vijnë nga Ukraina.

Ai tha se aktualisht ka rreth 430 aplikime duke përfshirë viza studentore, familjare dhe të tjera.

Në Australi jetojnë rreth 38 mijë njerëz me origjinë ukrainase.

Morrison tha se besohet se janë 1400 qytetarë australianë brenda Ukrainës për momentin.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lala ngre dyshime të forta për aferën e inceneratorëve: Janë të përfshirë zyrtarë të lartë

Story i radhës

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 Shkurt 2022

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish