Atletico ndeshet me Manchester Utd, sfidë që pritet me emocione

Kompeticioni më prestigjioz në futbollin evropian për klube, Champions League, vazhdon sonte me dy takimet e radhës.

Raundi i 1/8-ës së finales do të mësojë edhe dy fitues të tjerë, me Man.chester Utd – Atletico Madrid dhe Ajax Amsterdam – Benfica që kërkojnë bileta për të kaluar tutje.

Ndeshja e parë mes Atletico dhe  Manchester Utd ka përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1 dhe gjithçka do të vendoset sonte në ‘Old Trafford’.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Ajax e Benfica-s.

Në ndeshjen e parë skuadrat u ndanë me barazim 2:2. Ajaks shihet skuadër favorite për të kaluar tutje, por edhe Benfika ka bërë mirë në Evropë këtë edicion, duke kaluar tutje në një grup që la jashtë skuadrën e Barcelonës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ukraina ka vrarë 13.500 ushtarë rusë, ka shkatërruar 176 avionë dhe helikopterë, 404 tanke…

Story i radhës

Bordi i Transparencës vendos: Çmimi i naftës dhe benzinës zbret në 211 lekë/litër

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish