Atletico me ofertë për Ruizin

Skuadra e Atletico Madridit po e përgatit ofertën për mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz, ka njoftuar të hënën sajti italian “Calciomercato”.

Mësohet se Atletico është i gatshëm të ofrojë 50 milionë euro dëmshpërblim për ta bindur Napolin në lirimin e mesfushorit 24-vjeçar.

Në fakt, Ruiz ka kërkuar largimin nga Napoli këtë verë dhe gjasat janë të mëdha që të transferohet te Atletico Madridi.

Ruiz këtë edicion, ka një gol e një asistim në 31 ndeshje për Napolin në të gjitha garat.

Ai ka kontratë me ekipin nga Serie A deri në vitin 2023 kurse karrierë ka bërë edhe te Real Betisi e Elche.

Ngjarja paraprake

3 të shëruar dhe 9 raste të reja me covid sot në Malishevë

Ngjarja e ardhëshme

Gjermani, shënohet niveli më i ulët i imigracionit për shkak të COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian