Atletico fiton dhe siguron biletën për në Champions League

Atletico Madridi me fitoren e sotme ka siguruar edhe biletën për në garat e ardhshme të Champions League. 

Atletico në udhëtim e mposhti me rezultat 2:0 Elche-n, në takimin e javës së 36-të. 

Trajneri Diego Simeone, nga sonte merr frymë më lirshëm. 

Futbollisti Cunha në minutën e 28-të e de Paul në atë 62-tën, shënuan për Atleticon. 

Pas javës së 36-të në kampionatin spanjoll, Elche renditet në vend të 14-të me 39 pikë e Atletico është në të tretin me 67 sosh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Aksident në aksin Lezhë-Laç, disa të plagosur, një në gjendje kritike

Story i radhës

Lojë mesatare, fitorja i takon Yllit

Të fundit nga