Atentat në Fier e grabitje në Nikël, Berisha denoncon: Rendi ne duart e mafies se drogës dhe krimit

Biznesmeni Demir Backa, u ekzekutua mbrëmjen e së shtunës (23 tetor)  pasi u qëllua me breshëri kallashnikovi brenda në automjetin e tij tip “Audi” ndërsa ishte duke parkuar pranë ish-QTU në Fier.

Ndërkohë ditën e sotme 10 persona kanë hyrë në banesën e biznesmenit Nazmi Çangu në Krujë, ndërsa ai dhe gruaja me katër fëmijët flinin. Grabitësit kanë marrë kryefamiljarin Nazmi Çangu e kanë mbyllur në një dhomë ndërsa anëtarët e tjerë të familjes, gruan dhe  fëmijët, në katin e tretë.

Më pas biznesmenin e kanë torturuar për ti marrë çelësin e kasafortës nga ku më pas kanë marrë para dhe bizhuteri me vlerë 100 mijë euro.

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar lidhur me këto ngjarje kriminale me anë të një postimi në Facebook.

Ai thotë se rendi është në duart e mafies së drogës dhe krimit. Berisha shkruan më tej se frymëzuesit kryesorë të krimit janë Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi.

“Rendi ne duart e mafies se droges dhe krimit. Ekzekutime mafioze, grupe grabitese dhe torturuese dhjeteshe bejne ligjin, narko ministri i familjes ne ahengje.

Miq, mbreme nje grup mafjoz ne Fier ekzekutoi me bresheheri kallashi ne makinen e tij ne biznesmen dhe pak ore me vone nje bande plaçkitese prej 10 vetesh  ne Nikel hyri me force dhe i preu gishterinjte dhe  e torturoi nje biznesmen tjeter dhe i grabiti kasaforten. Duke denuar me ashpersine me te madhe te akte mafioze te bandave kriminale qe bejne sot ligjin ne vend denoj gjithashtu kreun e meduzes Edvin Kristaq Rama dhe narkoministrin e tij te familjes Çuçi si frymezues kryesor te krimit, droges ne narkoshtetin e Shqiperise. Sb”

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

​Shefi i OBSH-së: Pandemia përfundon kur bota vendos t’i jep fund

Ngjarja e ardhëshme

Inzagi i zhgënjyer që pësuan në fund

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian