Aston Villa – Liverpool, formacionet zyrtare

Aston Villa do të ndeshet me Liverpool në kuadër të FA Cup.

Ndeshjen e fundit, Aston Villa e kishte fituar me rezultat 7-2 ndaj kampionëve në fuçi, tani “The Reds” kanë mundësinë e hakmarrjes ndaj Villës.

Ndeshja u vë në dyshim pasi që Aston Villa e ndëreu seancën stërvitore të djeshme, shkaku i COVID-19, por rregulli i Federatës angleze i krijuar për FA Cup, thotë se ndeshja zhvillohet nëse një ekip ka 14 lojtarë të gatshëm, pavarësisht a janë nga ekipi i parë apo nga grupmoshat e reja. Kjo do të thotë që ndeshja mund të zhvillohet me lojtarë të rinj, pasi që Villa ka një shpërthim të COVID-19.

Formacionet zyrtare të klubeve:

Liverpool: Kelleher, Williams, Williams, Fabinho, Milner, Henderson, Wijnaldum, Jones, Mane, Minamino, Salah.

Aston Villa: Ondoi, Bridge, Revan, Walker, Rowe, Chrisene, Barry, Kelser, Sylla, Raikhy, Bogarde.

Ngjarja paraprake

Asambleisti i Drenasit, Petrit Gashi: Dëme të mëdha si rezultat i reshjeve të shiut

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 194 të vdekur dhe 11.749 raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian