Asllani shënon për Real Madridin

Asllani shënon për Real Madridin!

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Realit dhe Valencias kategoria e vajzave, ky duel po zhvillohet në kuadër të rundit të dytë të La Ligas.

Epërsinë skuadrës së Realit ia dha futbollistja me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani në minutën e 22’të të takimit.

Për Kosovarën ky është goli i parë në histori të futbollit të vajzave te Realit.

Ngjarja paraprake

Turqia dënon ashpër sulmin e Armenisë ndaj qytetit azerbajxhanas

Ngjarja e ardhëshme

Mësimi në kohë pandemie/ PD: Qeveria u vjedh mësuesve orët shtesë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian