Ashtu si i ka hije kampionit, Besa në krizë të madhe 

Kampioni në fuqi, Drita nga Gjilani, importon tre pikë të mëdha nga fusha “Tahir Vokshi” në Brestovik.

Drita triumfon me rezultat 4:1 ndaj Besës nga Peja, në kuadër të javës së 12-të të elitës së futbollit të Kosovës. 

Besa është në krizë të thellë të rezultateve, ndërsa skuadra nga Gjilani me këto tri pikë gjithnjë e më shumë përforcon hapin për kreun e tabelës.

Për Dritën Shënuan: Betim Haxhimusa (4’ e 40’), Astrit Fazliut (12’ e 64’) dhe për Besën Ramë Krasniqi (18’).

Drita renditet në vend të dytë me 26 pikë po ka një takim me pak se lideri Ballkani, që po ashtu ka 26 pikë, ndërsa Besa është e fundit me 6 sosh.

Ngjarja paraprake

PD vazhdon insistimin: Fshehja e vdekjeve, kriminale

Ngjarja e ardhëshme

Zaev: Bllokada nga Bullgaria, befasi e pakëndshme

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian