ASH do të mbështes Lëvizjen Besa në Tetovë dhe Zhelinë

Sekretari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari në konferencën e sotme për shtyp deklaroi se do të mbështesin kandidatët e Lëvizjes Besa në komunat ku garojnë. Ai tha se mirëpresim thirrjen e Lëvizjes Besa për mbështetje të ndërsjellë dhe se do të ketë mbështetjen e simpatizantëve të koalicionit Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës.Taravari tha se vlerësojmë se BDI duhet të bjerë nga pushteti dhe shpresojmë që edhe Besa ta ketë me sinqeritet që BDI duhet të shkojë në opozitë.

Ngjarja paraprake

Vendoset në funksion blloku i dytë i TEC Manastir

Ngjarja e ardhëshme

Димитриевски: Повторно насилство врз наша советничка од страна на советник од СДСМ

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian