ASH, ALTERNATIVA dhe VMRO-DPMNE veprojnë njëzëri në KUVEND (FOTO)

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot ka vazhduar me seancën e radhës plenare. Ajo që bie në sy është bashkërendimi i aktiviteteve midis Aleancës për Shqiptarët të udhëhequr nga Ziadin Sela, Alternativës së Afrim Gashit dhe VMRO-DPMNE-së së Hristijan Mickoskit, informon BLIC.mk

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa si duket kanë vazhduar aktivitetet nën-hije me VMRO-DPMNE-në duke i shkaktuar dëm proceseve që shkojnë në të mirë të shqiptarëve në Maqedoni të Veriut.

Ngjarja paraprake

Pakistani thirrje OKB-së për të rritur përpjekjet kundër Islamofobisë

Ngjarja e ardhëshme

Dalin përgjigjet e testeve të fundit të presidentit të Napolit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian