Asani me fjalë prekëse: Lamtumirat janë të vështira

Jasir Asani i ka prekur të gjithë me një postim të tij, kushtuar Besnik Feratit, i cili ditën e sotme mbylli bashkëpunimin me Partizanin.

Në postimin e tij, Asani shfaqet i prekur për këtë largim të mesfushorit dhe shokut të tij njëkohësisht, duke thënë më tej se është i bindur se në të ardhmen do të arrijë suksese. Gjithashtu Asani në fjalët e tij thotë se në një të ardhme do të jetë përsëri bashkë me Feratin.

“E kisha menduar se do të ishte e vështirë, megjithatë jam i bindur se me sukseset e tua ty do të ndjej më afër se kurrë. Gjithmonë lamtumirat janë të vështira, por kjo e jotja është vetëm një mirupafshim. Suksesi është i lidhur me veprimin dhe një djalë si ty asnjëherë nuk do të qëndrojë në vend.

Kam shumë fjalë për të thënë sepse një kampion si ty vetëm si i tillë përcillet.

Një ditë do të jemi sërish së bashku. Mos u ndal kurrë drejt rrugës së suksesit, nuk je nga ata që je mësuar me situata të lehta, por vështirësitë e mëdha do të çojnë gjithmonë drejt majës. Faleminderit për gjithçka dhe sa më shumë sprint drejt më të mirës!”, shkruan Asani.

Ngjarja paraprake

Turqi, 194 të vdekur dhe mbi 12 mijë raste të reja me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Zbulohen fosilet miliona vjeçare, zhytësit rusë në kërkim të artefakteve në lumin e ngrirë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian