Asamblistja u kërcënua në Prizren, vjen reagimi i Haskukës

“Nga mediat u informova që “asamblistja Dafina Alishani është kërcënuar dhe unë nuk paskam reaguar”.

Kështu ka reaguar kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka.

“Së pari më lejoni që të tregoj se kam qenë njëri prej atyre që ka biseduar me Dafinën që të involvohet në politikë dhe që të jetë kandidate për asambliste, e më vonë edhe për deputete dhe duke besuar tek ajo kam kërkuar që ajo të jetë pjesë e qeverisjes komunale. Pra, unë kam pasur besim të plotë tek Dafina, prandaj edhe e kam mbështetur”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Nga mediat u informova që “asamblistja Dafina Alishani është kërcënuar dhe unë nuk paskam reaguar”.

Së pari më lejoni që të tregoj se kam qenë njëri prej atyre që ka biseduar me Dafinën që të involvohet në politikë dhe që të jetë kandidate për asambliste, e më vonë edhe për deputete dhe duke besuar tek ajo kam kërkuar që ajo të jetë pjesë e qeverisjes komunale. Pra, unë kam pasur besim të plotë tek Dafina, prandaj edhe e kam mbështetur.

Sidoqoftë, tani e lexova postimin e Dafinës për telefonatën që ka marrë ajo, ku ka shkruar “Sot më kontaktoi burri i “ndërmarrëses” dhe më tha, lokalin e ka gruaja ime dhe mos shpif dhe mos fol më për këtë temë.”

Nëse ka pasur kërcënim të drejtpërdrejtë besoj shumë në Dafinën që ajo ka kurajo të denoncojë këtë gjë në Polici dhe Prokurori. Unë personalisht do ta mbështes dhe kërkoj nga organet kompetente që ta hetojnë rastin.

Besoj që tanimë të gjithë e dinë rëndësinë që unë personalisht i kushtoj barazisë gjinore dhe të drejtave të grave. Uroj që të gjithë të jemi po aq vigjilentë edhe kur kërcënohen dhe ofendohen drejtoreshat dhe drejtorët Komunës së Prizrenit, vetëm pse i kryejnë detyrat e tyre me përgjegjësi.

P.S.

Uroj që “koordinatori” për siguri kibernetike në vend të shpifjeve ndaj meje t’i kushtojë kohë Abetares, kurse për deputeten e Prontos që na shitet si “mbojtëse e grave” dhe shpif kinse zyrtarët komunalë paskan bërë kërcënim, të shpjegojë pse nuk e ka votuar ligjin për gratë e dhunuara gjatë luftës!?

Ngjarja paraprake

Kryenegociatori i Shqipërisë, Mazi bën vizitë dy ditore në Slloveni

Ngjarja e ardhëshme

Carovska: 87% e nxënësve ndjekin pa probleme mësimin online

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian