As sot mos e ndani çadrën, parashikimi i motit për këtë të diel

Paraditja mbetet me reshje të pakta në të gjithë territorin shqiptar. Por, sipas Meteoalb pas mesditës reshjet shtohen ku në skaje veri jug do jenë mesatare dhe herë pas here intensive.

Vetëm pas mesnatës pritet dobësim i intesistetit të reshjeve në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit ulën në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga  -2°C  deri në 12°C.

Era do fryjë e fortë në tokë dhe det me shpejtësi mbi 80 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 7 ballë.

Ngjarja paraprake

Hong-Kongu për herë të parë në shtetrrethim prej COVID-19, 10 mijë personave u ndalohet lëvizja

Ngjarja e ardhëshme

Ju thamë se po punon për filmin e tretë, Ermali fton Luanën live për të qenë protagonistja e tij!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian