As Benzema e as Messi, një tjetër lojtar po shkëlqen në La Liga

Liga Spanjolle gjithmonë di të jetë e mbushur me befasi dhe sigurisht as këtë vit nuk po mungojnë ato.

Sigurisht që njëra prej gjëra më të çuditshme më të mëdha të këtij viti është renditja e Barcelonës, pra, në vendin e 6-të pas 15 ndeshjeve të luajtura.

Mirëpo, një tjetër befasi është lista e golashënuesve dhe ajo e lojtarëve më më së shumti asistime këtë sezon.

Iago Aspas, lojtari i Celta Vigos, është lojtari me më së shumti gola të shënuar (9) dhe gjithashtu kryeson listën e lojtarëve me më së shumti asistime (6).

Celta Vigo për momentin janë në pozitën e 8 në renditjen tabelore

Ngjarja paraprake

Gjykata e kthen në punë policen që u përjashtua për shkak të shamisë

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: “Sputnik 5” na është ofruar në fazën e tretë të provave klinike, ajo do të mbërrijë përmes KOVAKS-it

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian