Artisti Mentor Mushkolaj ka një vend të rehatshëm për lidhje mes komuniteteve në Zvicër

Ai është një artist dhe një personazh mjaft i njohur e kur është fjala për tradita e kulturë shqiptare edhe atje ku jeton gjen gjithmonë mënyrën për ta shfaqur e sidomos para të huajve.

E kemi fjalën për Mentor Mushkolaj ku mësojmë se ka gjetur mënyrën më të mirë të mundshme për t’i bashkuar jo vetëm shqiptarët por edhe komunitetet që jetojnë në Zvicër.

Pasi ai është vetë pronari i klubit italian Azzuri në Biel Bienne e në këtë ambient të ngrohtë ai i bën lidhjet mes komuniteteve, por e veçanta se aty përveç kuzhinës italiane shijohet edhe ajo shqiptare.BS

Image

Pamje nga vendi i ngjarjes
Ngjarja paraprake

Muriqi titullar për Lazion, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Ngjarja e ardhëshme

“Kur një grek të shtrëngon dorën, shiko sa gishta të kanë ngelur”, marrëveshja e detit në këmbim të minoritetit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian