Arteta konfirmon mungesën e tre lojtarëve

Trajneri Mikel Arteta ka konfirmuar se yjet Bukayo Saka, Lesandro Trossard dhe Declan Rice do të mungojnë ndaj Brentfordit.

“Topçinjtë” përballen me “Bletat” në kuadër të 1/32 në “EFL Cup” përndryshe e njohur si Carabao Cup.

Sidoqoftë, ata duhet t’ia dalin pa Sakan, Rice dhe Trossard që kanë luajtur rol të rëndësishëm këtë sezon.

“Saka? Ai ishte i lënduar keq pas ndeshjes (ndaj Tottenhamit). Duhet ta nxjerrnim nga fusha. Nuk ishte në gjendje të stërvitet. Është mundësi që edhe të mungojë ndaj Bournemouthit”.

“Trossard? Nuk do të jetë i gatshëm. Të shohim si do të përmirësohet ditë pas dite. Ai ka bërë pak aktivitet, por ende s’është rehat”.

Përballja mes Brentfordit dhe Arsenalit do të nis me fillim nga ora 20:45.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Të shtëna në Gjorçe Petrov, plagoset shkupjani

Story i radhës

Mihajloviq: Nuk ka dinamikë në komuna sa i përket realizimit të premtimeve

Të fundit nga