Arteta i del në mbrojtje Lenos, pas gabimit trashanik ndaj Rapid Vienna

Bernd Leno mund të ishte figura tragjike e ndeshjes Rapid Vienna – Arsenal.

Rapidi kalonte në epërsi në këtë takim pas një gabimi të rëndë të Leno, i cili gaboi në pasim.

Kritikat ishin të shumta për të, por trajneri i Arsenal, Mikel Arteta ka shpjeguar disa gjëra, duke qenë kështu në mbrojtje të portierit gjerman.

“Është pjesë e lojës sonë. Duhet të kuptojmë kur mund ta bëjmë atë dhe kur duhet ta dërgojmë topin në tribuna”, ka thënë Arteta.

“Për ta vënë re këtë gjë është shumë më e lehtë nga jashtë fushës, sesa nga brenda saj”, shtoi spanjolli.

David Luiz dhe Pierre Emerick Aubameyang me golat e tyre kanë bërë që gabimi i Leno të mos ishte fatal.

Ngjarja paraprake

Selmani: Balancuesi etnik, dobësi institucionale

Ngjarja e ardhëshme

Asesi mos i humbisni fotot e reja të Demi Rose, janë 'përvëluese'

të fundit nga

Chiellini provokon

“Hetimet? Lënë kohën që gjejnë… Pas titujve duhet të dish të presësh”

AlbanianEnglishMacedonian