Arta Zendeli: Qeveria është e orientuar kah Perëndimi dhe nuk ka ndikim nga Lindja

Deputetja e BDI-së, Arta Bilalli Zendeli në ClickPlus në TV21 tha se Qeveria aktuale në Maqedoninë e Veriut tashmë ka dëshmuar se është e orientuar kah Perëndimi.

Sipas saj, ndikimi nga Lindja është e minimizuar në politikat qeveritare.

“Ndoshta ka tentativa për ndikime të tilla mirëpo janë të minimizuar dhe të margjinazuara sa nuk mund të reflektojnë në punën e Qeverisë”, tha Bilalli Zendeli.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ekspozitë që pasqyron bukuritë e Italisë

Story i radhës

Eliminimi i Italisë nga Kupa e Botës, reagon Bonucci

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish