Arsenali i shpëton humbjes kundër West Hamit

Arsenali i shpëton humbjes kundër West Hamit me një rikthim madhështor!

Arsenali i ka dalë ta nxjerrë një barazim 3:3 nga asgjë kundër West Hamit.

Kësisoj e shmangur disfatën me një lojë luftarake pasi po humbiste 3:0 pas gjysmë ore lojë në Londër.

Dy autogola nga Tomas Soucek dhe Craig Dawson dhe një supergol me kokë nga Alexandre Lacazette ia mundësuan Arsenalit rikthimin e bujshëm në Stadiumin Olimpik të Londrës, pasi Jesse Lingard Jarrod Bowen dhe Tomas Soucek i kishin shënuar tri gola të shpejtë për vendasit.

Ngjarja paraprake

Autogol në ndeshjen West Ham – Arsenal

Ngjarja e ardhëshme

Ja pse të gjithë duhet të kenë pranë një person të shenjës së binjakëve

të fundit nga

Milani me mungesa

Zlatan Ibrahimoviç, Isamel Bennacer dhe Theo Hernandez, do t’i mungojnë Milanit në

AlbanianEnglishMacedonian