Arsenali huazon 120 milionë euro nga Banka e Anglisë

Arsenali ka konfirmuar se kanë huazuar 120 milionë euro nga Banka e Anglisë.

“Topçinjtë” janë një ndër skuadrat që janë prekur shumë nga pandemia e COVID-19 dhe këtë e dëshmon kredia e marrë.

Klubi londinez konfirmoi se kanë huazuar 120 milionë euro dhe e kanë paraparë t’i rikthejnë në muajin maj të vitit 2021.

“Si rezultat, ne jemi duke marrë një kredi afatshkurtër 120 milion £ përmes këtij institucioni për të ndihmuar pjesërisht në menaxhimin e ndikimeve të humbjeve të të ardhurave që i takojnë pandemisë. Kjo është një qasje e ngjashme me atë të marrë nga një larmi e madhe e organizatave kryesore në shumë industri, përfshirë sportin, dhe është e ripagueshme në maj 2021”, shkroi klubi në komunikatë.

Mbetet të shihet nëse Arsenali këtë muaj do realizojë ndonjë transferim shkaku i gjendjes jo të mirë financiare.

Ngjarja paraprake

SHBA, shkon në mbi 370 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Ky shtet thyen rekordin/ Prodhoi 42 tonë ar gjatë 2020-ës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian