Arsenal rivalizon PSG-në për shërbimet e Paquetas

Skuadra e Arsenal kërkon të përforcojë repartin e mesfushës dhe tashmë ka një emër në listën e dëshirave.

Raportime nga ‘Calciomercato’ bëjnë të ditur se Arsenal janë gati të garojnë me PSG për nënshkrimin e yllit të Lyon, Lucas Paqueta.

24 vjeçari po kalon sezon të shkëlqyer dhe po rigjen formën e tij të dikurshme.

Lojtari ka qenë i lidhur në të kaluarën edhe me skuadrën e Newcastle United, por tani merr vëmendje edhe nga ‘Emirates Stadium’.

PSG po ashtu është në garë për lojtarin, por Paqueta mund të jetë i interesuar për një kalim jashtë Francës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shaqiri: Sot nderohen mësimdhënësit dhe ngritet ndërgjegjja për rëndësinë e arsimit në gjuhën amtare

Story i radhës

5 shenjat e horoskopit që do të hyjnë në një fazë të lumtur të jetës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish