Arsenal fitoi ndeshjen e tretë radhazi, Ozil: Ja kush po bën diferencën

Mesut Ozil ishte i kënaqur kur pa Arsenalin që fitoi ndeshjen e tretë radhazi, por beson se një rikthim në rrugën e duhur nga “Topçinjtë” nuk është rastësi duke pasur parasysh vendimin e Mikel Arteta për të luajtur me një numër 10 të vërtetë.

Duke komentuar në Twitter, Ozil tha: “Lojë e bukur djemë! Shpirt i shkëlqyeshëm – 3 fitore radhazi. Ekipi duket mirë me një Nr10 si Emile Smith Rowe – krijuesi i ndryshimit”, shkroi ai.

Ndërkohë, i pyetur pas ndeshjes nëse vendimi për të luajtur me Smith Rowe dhe Bukayo Saka kishte qenë çelësi për përmirësimin e skuadrës së tij, Arteta tha: “Kur flas për energjinë, kur je duke fituar dhe duke luajtur me vetëbesim, ju mund ta shihni atë.

Kjo javë, padyshim, po paguan çmimin për mënyrën se si kemi qenë duke shkuar së bashku gjatë asaj periudhe të vështirë”, deklaroi trajneri i “Topçinjëve”.

Ngjarja paraprake

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 14 gradë

Ngjarja e ardhëshme

Senatorët republikanë do ta sfidojnë fitoren e Joe Bidenit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian