Arsenal afër transferimit të Marquinhos

Arsenal dhe Sao Paulo janë afër të arrijnë marrëveshje për anësorin brazilian Marquinhos.

Marquinhos ka kontratë me ekipin brazilian deri në vitin 2024, por është shumë pranë largimit.

Kjo pasi Arsenali kanë shfaqur interesim për anësorin.

Siç njofton gazetari italian, Fabrizio Romano ka ndodhur një takim mes drejtuesve të klubeve, por ka ende për të diskutuar në lidhje me detajet për marrëveshjen e plotë.

Klauzola e largimit të lojtarit brazilian është 7 milionë euro.

Këtë sezon me Sao Paulo ai ka pasur 15 paraqitje ku ka shënuar dy gola dhe dhuruar një asistim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kuptimi i vërtetë i dashurisë së pakushtëzuar: Si të duash pa kushte

Story i radhës

Udhëheqësit e SHBA-së dhe ASEAN-it zotohen se do të respektojnë sovranitetin e Ukrainës

Të fundit nga