Arritja historike e Vllaznisë së femrave, reagoni Duka

Vllaznia e femrave arriti një fitore historike përballë Vorskla Kharkiv për të arriturm për herë të parë grupet e Ligës së Kampioneve.

Pas kësaj arritje historike, ka reaguar dhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili i shprehu urimet e tij klubit shkodran.

Futbolli është i bukur se na dhuron emocione të ndryshme ditë pas dite.

Sot Vllaznia e vajzave ka shkruar historinë me fitoren kundër ekipit ukrainas të Vorskla Kharkiv dhe tashmë do të marrë pjesë në grupe të Champions League për herë të parë. Urimet e mia më të sinqerta për vajzat e Vllaznisë, stafin drejtues dhe Presidentin Lazër Matija. Urime për punën e përditshme me vullnet, pasion e përkushtim për të qenë krenaria e qytetit tuaj të mrekullueshëm Shkodrës, por edhe

Shqipërisë. Në FSHF kemi bërë një punë të jashtëzakonshme për mbështetjen e futbollit të vajzave, por ju, na treguat me punën tuaj, se duhet të bëjmë më shumë. E tani, të jemi gati të shohim vajzat tona të Vllaznisë të shkruajnë historinë e të na përfaqësojnë denjësisht në Europë. Urime Vllaznia. Urime vajza!”, shkruan Duka.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Infantino nesër në Shqipëri, takohet edhe me kryeministrin Rama, kjo është agjenda

Story i radhës

​Rusia nënshkruan marrëveshje me talebanët për furnizim me karburante e grurë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish