Arrijnë 140 mijë vaksina të gripit sezonal

Sot kanë arritur 140 mijë vaksina të gripit sezonal.

Pesë mijë nga to janë pediatrike, të dedikuara për fëmijë.

Shpërndarja e tyre pritet të bëhet nesër në QKMF-të e vendit e më pas dhe pritet të fillojë vaksinimi.

Kjo vaksinë e gripit rekomandoeht të aplikohet edhe tek ata të cilët janë injektuar me vaksinën antikovid.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Bilall Kasami demanton bashkëpartiakët e tij Hoxha dhe Rexhepi: Qeveria ka mandat deri në vitin 2024

Ngjarja e ardhëshme

Софиски „Труд“во одбрана на Данела Арсовска: Шилегов е антибугарин

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian