Arrihet marrëveshja, Joshua do të ndeshet me Furyn për të unifikuar titujt

Pas muajsh negociatash të mundimshme midis promovuesve dhe kampionëve rivalë, kontrata për një marrëveshje me dy meçe midis Tyson Fury dhe Anthony Joshua për të unifikuar titujt e peshave të rënda është nënshkruar më në fund.

Dy boksierët më të mirë në botë aktualisht do të përballen me njëri-tjetrin në dy meçe brenda vitit 2021.

Siç kishte raportuar më parë ESPN, kontrata kërkon një ndarje 50-50 në luftën e parë dhe 60-40 në ndeshjen e revansh, me fituesin që merr pjesën më të lartë. 

Plani është që të dy luftimet të zhvillohen në 2021 – e para në qershor ose korrik, revanshi idealisht do të zhvillohet në nëntor ose dhjetor. 

Ngjarja paraprake

Një vit nga nisja e emergjencës pandemike, Italia plotësisht “e ngrirë”

Ngjarja e ardhëshme

146 vjet nga lindja e Faik Konicës, një intelektual i dimensioneve europiane

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian