Arrihet koalicioni i PD me 13 partitë Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Menjëherë me arritjen e koalicionit “Aleanca për Ndryshim” të PD me 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e sotme si fitore të Shqipërisë.

“Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më të suksesshëm se ne. Shqipëria ka humbur për shkak të Ramës.

Rama, që nuk ka arritur as edhe një sukses për 8 vjet, nuk mund të kërkojë edhe 4 vjet të tjerë që ta provojë.

Ka ardhur koha të ndryshojmë. Sot siguruam fitoren e Shqipërisë.Ne kemi plane serioze pune për ta çuar Shqipërinë drejt fitores.Aleanca për ndryshim. Shqipëria Fiton!”, shkruan Basha.

Ngjarja paraprake

Vaksina Moderna kundër COVID-19 ka dërguar 55 milionë doza në SHBA

Ngjarja e ardhëshme

“Ishte inspirim i forcës dhe gëzimit”, Ronaldinho me fjalë zemre pas humbjes së nënës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian