Arrestohet tifozi shqiptar, akuzohet për vrasje në Greqi

Arrestohet tifozi shqiptar, akuzohet për vrasjen që tronditi Greqinë!

Episodi i rëndë i ndodhur në Greqi me vrasjen e 19 vjeçarit grek, Alkis Kampanos para pak ditësh është zbuluar nga kamerat e sigurisë të cilat kanë kapur momentin e ekzekutimit të tij, por njëherësh është bërë edhe identifikimi i autorëve.

Sipas policisë greke autorët e ngjarjes së rëndë së bashku me një shqiptar janë huliganë dhe bëjnë pjesë në fraksionin ‘neona*ist’.

Ata janë vendosur në pranga nga policia greke ndërsa bëhet e ditur se bartin edhe precedentë të rëndë kriminalë kryesisht për dhunë dhe grabitj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mirsa po shkëlqen në foton e re

Story i radhës

Abdixhiku e quan teatër politik arrestimin e Molliqajt

Të fundit nga