Arrestohet pronari i lokalit, shkeli masat anti-Covid

Dje (16 nëntor) rreth orës 22 e 50 minuta, zyrtarët policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, e kanë arrestuar personin R.B. (46) nga Gostivari, pronar i një objekti hotelierik të vendosur në afërsi të magjistrales Gostivar-Tetovë, për arsye se lokali i tij ka qenë duke punuar pas kohës së lejuar dhe brenda ka pasur 12 persona, gjegjësisht mysafirë. I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar për zbardhjen dhe dokumentimin e çështjes, pas së cilës do të përgatitet edhe parashtresë adekuate, ndërsa objekti i tij hotelerik është mbyllur dhe vulosur nga Inspektorati Shtetëror i Tregut.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Çfarë Duhet Bërë për Problemet me Gjethet e Bimëve në Kopshtin Tuaj?

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, arrestohen 5 terroristë të dyshuar për lidhje me DEASH-in

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian