Arrestohet një xhihadist në Athinë

Arrestohet një xhihadist në vendin e quajtur Eleona në Athinë. 

Personi i arrestuar është 27 vjeç me origjinë siriane. Ai ishte në kërkim ndërkombëtar si anëtar i ISIS dhe i organizatës D’aesh.

Ai dallohet në videot  e ISIS ku ka aktivitet të pasur terrorist. 27 vjeçari hyri në Greqi në 28 mars 2018 ku kërkoi azil.

Në konteinerin që ai banonte nën statusin e azilantit,u gjetën materiale propagandistike pro ISIS.

I arrestuari u dërgua në gjykatë nën akuzën e vrasjes dhe terrorizmit.

Ngjarja paraprake

E turpshme, djali që luftoi në mbrojtje të Flamurit në Beograd dhe u rrah me bandat serbe, nuk lejohet në stadiumin shqiptar!

Ngjarja e ardhëshme

24 mijë gjoba për maskat/ Dënimet që janë dhënë nga 15 tetori, 269 të shoqëruar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian