Arrestohet një person, dërgohet në vuajtje të dënimit

Gjatë ditës së djeshme (18.11.2020) nga ana e zyrtarëve policorë është privuar nga liria personi G.T. 35 vjeçar nga fshati Balvani i Poshtëm. Ndaj personit në fjalë kishte fletarrest për vuajtje të dënimit me burg për më shumë vepra penale, kryesisht vjedhje të rënda.

G.T. është dërguar në Burgun e Strumicës për vuajtje të dënimit në kohëzgjatje prej 10 muajve.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Uragani "Lota" sërish godet Amerikën Qendrore, 23 viktima dhe mijëra të evakuuar

Ngjarja e ardhëshme

Arrestohet 21 vjeçari nga Grupçini, nuk respektoi masat anti Covid

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian