Arrestohet një anëtar i DEASH-it që eksploronte një zonë ushtarake në Stamboll

Arrestohet një anëtar i organizatës terroriste DEASH derisa eksploronte një zonë ushtarake në Stamboll, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ekipet e policisë vepruan pas një denoncimi të shtunën, më 20 shkurt, në orët e vona të mbrëmjes se “gjendet një person i hipur në një pemë pranë zonës ushtarake në Bahçelievler, i cili eksploron zonën ushtarake”.

Në vendin e ngjarjes kanë kapur ekipet e policisë Muhammed Yahya E., për të cilin është përcaktuar se është anëtar i DEASH.

Pas shqyrtimit të bërë në materialin dixhital të gjetur mbi të dyshuarin, janë gjetur pamje dhe dokumente të lidhura me organizatën terroriste DEASH.

Pas përfundimit të procedurave në polici, i dyshuari është arrestuar nga gjykata ku ai u dërgua... .

Ngjarja paraprake

Historiani izraelit: Hamasi u paraqit keq në masmedia

Ngjarja e ardhëshme

Bebe Rexha pozon joshëse në të zeza teksa tregon reçipetat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian