Arrestohet kritiku i Kremlinit

Politikani i njohur i opozitës ruse Ilya Yashin u arrestua në Moskë të hënën, tha një avokat i figurave të opozitës dhe një gazetar rus në llogaritë e tyre në mediat sociale.

Irina Babloyan, gazetare dhe prezantuese në stacionin radiofonik tashmë të zhdukur Ekho Moskvy, tha se Yashin u arrestua ndërsa të dy po ecnin së bashku, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Raportet nuk janë verifikuar në mënyrë të pavarur.

Detaje të hollësishme ende nuk janë dhënë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grubi: Gjatë këtij mandati do ndërtojmë “Korridorin 8” dhe autostradën drejt Bllacës

Story i radhës

Horoskopi ditor, e martë 28 qershor 2022

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish