Arrestohet ish-kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov

Ish-kryeministri bullgar dhe lideri i GERB Bojko Borisov, këshilltarja e tij për media Sevdalina Arnaudova, ish-deputja Menda Stojanova si dhe ish-ministri i financave Vladislav Goranov janë arrestuar para pak çashtesh.

Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare,  arrestimi i ish-kryeministrit bullgar ka të bëjë me 120 raste të keqpërdorimit të mjeteve financiare nga Bashkimi Evropian.

Story i mëparshëm

Deputetet ukrainase: Ushtarët rusë po përdhunojnë gra, më pas i ekzekutojnë

Story i radhës

Zjarr masiv në një magazinë në Kiev

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish