Arrestohet Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina është arrestuar sot në Prishtinë. Ajo është arrestuar në rrugën “Ahmet Krasniqi”.

GazetaBlic ka tentuar të kontakojë me avokatin e saj, por Fanol Krasniqi nuk ka kthyer përgjigje ende.Fjolla Morina ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, pasi mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Morina ishte shpallur në kërkim më 21 prill 2021, një muaj pasi gjykata e Kukësit e dënoi me 6 vite burgim për “trafik të armëve dhe municionit”.

Arrestimi i Fjolla Morinës u bë në shtator të vitit të2020, në pikën e kalimit kufitar Morinë, ku këngëtares iu gjet një armë zjarri pistoletë tip “Zoraki” me 23 fishekë.

Ajo është justifikuar përballë oficerit të Krimeve se i ndërronte çantat e dorës shpeshherë dhe se nuk e dinte çfarë kishte brenda saj.

Bashkë me Morinën ishte arrestuar edhe biznesmeni Fisnik Syla, me të cilin këngëtarja ishte martuar gjatë kohës kur po kërkohej nga INTERPOL-i.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përfundon takimi i radhës mes SASHK-ut dhe MASH-it: Jemi dakorduar mos të flasim për detaje

Story i radhës

Teknologjia e re e Samsung për memorien e smartfonëve dy herë më e shpejtë

Të fundit nga