Arrestohet “bosi” i drogave nga Saranda

Ka rënë në prangat e policisë 29-vjeçari nga Saranda, i cili ishte i shpallur në kërkim kombëtar për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Bëhet fjalë për Mikelo Jaha, 29 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Apelit Gjirokastër, me vendimin e datës 19.01.2021, e ka dënuar me 4 vjet burgim, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Më datë 03.05.2019, nga strukturat e DVP Gjirokastër, në vendin e quajtur “Liqeni i fshatit Levan”, janë gjetur të kultivuara bimë narkotike cannabis sativa, si dhe janë sekuestruar një sasi farash të bimëve narkotike dhe një sasi lënde narkotike kokainë. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 29-vjeçari është autor i këtyre veprimtarive kriminale.

Veprimet e mëtejshme procedurale për këtë shtetas do të kryhen nga DVP Gjirokastër.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kështu punohet me portierët e rinj në Trepçën ‘89

Story i radhës

2-vjeçarit i shpëtohet jeta në Skenderaj, mjekët i hoqën arrë nga kanali i frymëmarrjes

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish