Arrestohet 29 vjeçari nga Shkupi, i konfiskohet një sasi e drogës

Gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 13:00, në bazë të një urdhërese gjyqësore, zyrtarë policorë nga Njësiti për luftë kundër tregtisë së paligjshme pranë SPB-Shkup në bashkëpunim me Sektorin e kriminalistikës kanë kryer bastisje në shtëpinë e M.B. 29 vjeçar nga Draçeva e Shkupit. Gjatë bastisjes, është gjetur dhe konfiskuar kokainë, 30 predha të kalibrit 9mm, Kanabis Sativa, marijuanë dhe një matëse.

Personi në fjalë u privua nga liria dhe është dërguar në stacionin policor dhe pas dokumentimit dhe zbardhjes së plotë të rastit, ndaj tij do të ngritët padi adekuate.

Ngjarja paraprake

Pozicioni i Kosovës në rrafshin ndërkombëtar si dhe mundësia e integrimit

Ngjarja e ardhëshme

Clippers divorcon me trajnerin Doc Rivers

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian