Arrestohen tre persona për vjedhje në fshatin Petrovec

Shkup, 2 tetor 2020 (MIA) – Nëpunësit policorë nga Njësiti për punë të brendshme Gazi Babë pranë SPB Shkup i arrestuan A.C. (20) dhe K.J. (19) nga rajoni i Shkupit dhe E.L. (20) nga rajoni i Velesit për shkak të dyshimit bazë se më datën 10 të muajit të kaluar rreth orës 13:30 minuta në fshatin Petrovec kanë kryer vjedhje ndaj D.M. nga Velesi, kumtoi MPB-ja.

Personat janë privuar në SP Gazi Babë dhe me urdhër të prokurorit është bërë identifikimi i tyre. Kundër tyre do të parashtrohet kallëzim përkatës penal. fb/

Ngjarja paraprake

Nuza në derbi

Ngjarja e ardhëshme

ShBA, niveli i papunësisë në rënie

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian