Arrestohen dy banorë të Gostivarit, posedonin marijuhanë

Mbrëmë (20 tetor) rreth orës 22:15, në Kamnjan të Tetovës, pjesëtarët e policisë nga SPB Tetovë kanë arrestuar personat M.A. (28) dhe A.A. (25) të dy nga Gostivari, sepse gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre dhe veturës “Opel Zafira” me targa të Gostivarit, me të cilin kanë qenë duke udhëtuar, është gjetur marijuhanë.

Dy banorët e Gostivarit janë ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit, pas së cilës do të ngrihen akuza kundër tyre.

Ngjarja paraprake

Tre të infektuar me koronavirus, mbyllet Qendra e Mjekësisë Familjare

Ngjarja e ardhëshme

Turqia teston me sukses raketën anti-bunkerë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian