Armina Mevlani më në fund jep lajmin e madh: Tregon kur do të martohet

Ditën e sotme, bloggerja e njohur Armina Mevlani ka qenë e ftuar tek “Rudina” ku ka folur për shumëçka. Një temë që ka ngjallur gjithmonë kuriozitet ka qenë martesa e saj me partnerin Shkëlzen Berisha.

Për shkak të pandemisë ajo dhe Shkëlzen Berisha u detyruan ta anulojnë, por vitin tjetër është e sigurt do kemi dasmë dhe me shumë mundësi në vjeshtë.

Rudina Magjistari: Ju kishit planifikuar dasmën me Shkëlzenin këtë vit, por e shtytë për shkak të pandemisë?

Armina Mevlani: Mua 2020 gjithmonë më ka pëlqyer si vit. Nuk e kisha vendosur 100%. Për dasmë i kam gjërat gati sepse për fustanin jam në kontakte me dizajnerë dhe e di se çfarë dua. Thjesht do tre ose katër muaj që të bëhet. Por nuk kishim lënë diçka konkrete, thjesht më ka pëlqyer 2020-ta.

Kur filloi në Shkurt pandemia ishim në diskutime nëse do e bënim apo jo këtë verë dhe në momentin që filloi kjo situatë, i lashë gjërat përgjysmë sepse unë kam pritur me bashkëjetesë gjithë këto vite, disa muaj më shumë apo një vit, nuk është se do ndryshojë diçka mes meje dhe Shkëlzenit.

Thashë ta bëjmë në një moment që të gjithë të ndihemi të sigurt. Edhe vitin tjetër nuk është se do ndryshojnë shumë gjërat, por nuk do doja ta shtyja më shumë, ndoshta do bëj diçka më shumë intime. Edhe nëse nuk e bëjmë me shumë njerëz, diçka më private do e bëjmë patjetër sepse kam dëshirë të krijoj familje dhe t’i kem gjërat e shtruara”, u shpreh ajo. Vjeshta është stina e saj e preferuar, ndaj Armina shpreson që edhe dasmën ta bëjë në vjeshtën e vitit të ardhshëm.

Ngjarja paraprake

Guterres: Pandemia thekson mohimin e vazhdueshëm të të drejtave të grave

Ngjarja e ardhëshme

Danimarka jep leje operacionale për gazsjellësin “Nord Stream 2”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian