Armend Thaqi, lojtari më i mirë i vitit 2022 në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës sot e ka ceremoninë e ndarjes së çmimeve për Laureatët e Vitit 2022.

Mbrojtësi i Ballkanit, Armend Thaqi e ka fituar çmimin kryesor, lojtari më i mirë i vitit 2022.

Suharekasit u shpallën kampion të Kosovës dhe shkruan histori, duke u kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

E Thaqi, ishte prej më meritorëve për këtë sukses të tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Një vit qeverisje, Përparim Rama punoi sipas pozitës, opozita e kritikon

Story i radhës

“U ndjeva e sikletosur, ngela”, Bora Muzhaqi rrëfen emocionet e takimit të parë me Ramën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish