Armend Thaçi e Albulena Gërvalla sportistët më të mirë të vitit në Prishtinë

Drejtoria për Sport e Komunës së Prishtinës ka organizuar Ceremoninë e Laureatëve 2020 ku u ndanë çmimet për sportistët më të mirë të vitit të kaluar.

Në këtë ngjarje morën pjesë kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, nënkryetari Selim Pacolli, drejtori i Drejtorisë për Sport në Komunën e Prishtinës Fitim Rexha si dhe mysafirë nga Bashkia e Tiranës, përkatësisht drejtoria për sport atje e po ashtu i ftuar si mysafir ishte edhe ish- futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Gjergj Muzaka.

Sportisti më i mirë i vitit 2020 u shpall Armend Thaçi, kurse sportistja më e mirë e vitit në Komunën e Prishtinës u shpall Albulena Gërvalla

Me këtë rast, i pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti falënderoi të gjithë të pranishmit dhe theksoi se gjatë vitit 2020 komuna të cilën ai e drejton iu ka qëndruar afër klubeve sportive me subvencione dhe me ndihma të tjera te veçanta me qëllim që të përballohet sa më lehtë ballafaqimi me pandeminë Covid-19.

Ngjarja paraprake

A distancohet nga PD? Topalli flet hapur për gabimet e qeverisë Berisha: Ka pasur korrupsion…

Ngjarja e ardhëshme

Ministri i Jashtëm i Francës i aplaudon Bujar Osmanit gjatë pres konferencës në Paris (VIDEO)

të fundit nga