Argjentina bën senzacion, Kroacia shokon

Kombëtarja e Kroacisë në hendboll (meshkuj), pëson humbje të papritur në ndeshjen e xhiros së dytë të raundit të 2-të të Grupit II në kuadër të Kampionatit Botëror, që po mbahet në Egjipt. Kroatët mposhtet me rezultat 19:23 (12:12) nga Argjentina.

Kështu Kroacia mbeti në pesë pikë dhe në pozitën e tretë, një më pak se Danimarka udhëheqëse, e cila ka një lojë më pak, dhe Argjentina. Katari i katërti, i cili mundi Bahrajnin 28:23 në ndeshjen e parë të ditës në këtë grup, ka katër pikë. Në fund janë Japonia me një dhe Bahrejni pa pikë.

Në raundin e fundit, të hënën, Kroacia do të luajë kundër Danimarkës, ndërsa Argjentina kundër Katarit. Për të arritur në çerekfinale, Kroacia së pari do të ketë nevojë për ndihmën e Katarit, i cili duhet të mundë Argjentinën dhe më pas kampionin në fuqi.

Kroacia-Argjentina 19:23

Palestra në Kairo. 
Pa shikues. 
Gjyqtarë:  Paviçeviç dhei Razhnatoviq (Mali i Zi).
Shtatshet: Ar. 2 (2) – Kr. 5 (4).
Përjashtimet: Ar. 12 minuta – Kr. 8 minuta.
Kroacia: Shego (1), Peshiq; Mariq, Duvnjak 1, Horvat, Sharac, Karaçiç 1, Shtrlek, Çupiç 7 (4), Musa, Mamiq 3, Shebetiq 3, Mandiq 2 (1), Jaganjac 1, Martinoviq, Shipiq 1.
Argjentina: Maciel 1, Bar; Fernandez 3 (1), F. Pizzaro 4, S. Simonet 4 (1), Veinstein, D. Simonet 2, I. Pizzaro 2, Baronetto 3, Moscarielo 1, Carou 1, Fisher, Cami 1, Martinez, Mourinho 1, Bonano 1.

Ngjarja paraprake

Rudina u tregoi ndjekësve se kur do të bëhet me fëmijë

Ngjarja e ardhëshme

Besnik Tahiri: Mobilizim i llapjanëve për fitore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian