Arek Milik është në shitje

Arek Milik është në shitje nga Napoli, që kërkon të mos e humbë me parametra zero. 

Polaku ishte shumë pranë Romës, por në fund transferimi nuk u konkretizua. Kërkesta e “axurrëve” kanë qenë të larta dhe tani në skenë për shërbimet e sulmuesit kanë dalë disa klube.

Tottenham në Angli interesohet për Milik, ndërkohë që edhe në Spanjë lakohet emri i Atletico Madrid. Edhe pse afroi Suarez dhe Diego Costa nuk është larguar, polaku shikohet si një opion për sulmin në skuadrën e Deigo Simeone. Gjithsesi nuk janë vetëm këto dy klube në garë.

Duket jo reale, por sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, por edhe emri i PSG ka dalë në skenë së fundmi. Edhe pse në ekip kampionët e Francës kanë emra si Neymar, Icardi e Mbappe, ata mendojnë se Milik do ishte një alternativë e mirë për ta.

Ngjarja paraprake

Facebook e bën të thjeshtë menaxhimin e Instagram, Facebook dhe Messenger njëherazi

Ngjarja e ardhëshme

Milevski: Zhvillimi i të gjitha tetë rajoneve planore, jo vetëm i Rajonit të Shkupit, prioritet në mandatin e ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian